SENIORZY

Falstart III ligowych rozrywek – porażka z zespołem Jaroty Jarocin.

Zespół Wierzycy prowadzony przez Pawła Pagiełę rozpoczął rozgrywki na poziomie III ligi sezonu 2018/2019 od porażki z drużyną Jaroty Jarocin.
Goście z Jarocina rozpoczęli spotkanie lepiej od zawodników z Pelplina i jako pierwsi wykonali strzał na bramkę Wierzycy. Było to pierwsze ostrzeżenie, które niestety w 15 min. zostało zamienione na bramkę przez zawodnika Jaroty Mateusz Molewskiego. Po straconej bramce zawodnicy Wierzycy próbowali odpowiedzieć, jednakże nic z tych akcji nie wychodziło, a gra do końca pierwszej połowy toczyła się w środkowej części boiska.
Druga połowa to gra, w której nasi zawodnicy próbowali konstruować akcje, licząc na jakiś błąd zawodników z Jarocina. Kilka razy udało się nam przedostać w pole karne Jaroty, jednakże wszystkie strzały były nieskuteczne. Gości próbowali swojego szczęścia w kontratakach, które jednak nie przyniosły im kolejnego gola, ze względu na dobrą dyspozycję naszego bramkarza Arkadiusza Moczadły. Dzięki bramce zdobytej w pierwszej połowie, zawodnicy Jaroty Jarocin mogli cieszyć się po ostatnim gwizdku sędziego z premierowego zwycięstwa, które dało im 3 pkt.

Zawodnicy Wierzycy Pelplin już w najbliższą środę tj. 15.08.2018 r. będą mogli się zrehabilitować za porażkę z drużyną Jaroty Jarocin, ponieważ o godz. 17:00 na Stadionie Miejskim w Malborku zagrają z zespołem Świtu Skolwin w ramach meczu 2 kolejki.

KS Wierzyca Pelplin – Jarota Jarocin 0:1 (0:1)

Bramka: Mateusz Molewski – 15 minuta

Wierzyca: Arkadiusz Moczadło, Piotr Jaroszek, Marcin Budnik (Krzysztof Garczewski 60’), Hieronim Gierszewski, Bartłomiej Danowski (Mateusz Kaczmarek 80’), Dawid Karczewski (Daniel Sławiński 83’), Maciej Meler (Artur Stawikowski 46’), Kuba Binarowski, Mateusz Szopiński, Dominik Konieczny.

Rezerwa: Daniel Czapiewski, Patryk Regulski.