SENIORZY

Bardzo udany start ligi – Wierzyca Pelplin 4:2 Gryf Słupsk

Wczoraj (07.08.2021) o godz. 17:00 odbył się pierwszy mecz IV ligi pomorskiej w sezonie 2021/22. Mecz emocjonujący, najważniejsze dla kibiców – z dużą ilością bramek. W zapowiedzi podkreślaliśmy, że ostatnie 3 mecze z Gryfem nie układały się dla naszego zespołu. Remis i dwie porażki – takie wyniki mogliśmy oglądać przez ostatnie 2 lata. Jednak 07.08.2021, to data przełamania tej złej passy.

 

Po tym niewątpliwie bardzo udanym meczu zadaliśmy kilka pytań trenerowi Błażejowi Mierzejewskiemu:

 

Pierwszy mecz w roli trenera Wierzycy Pelplin, pierwszy mecz w lidze i od razu 3 punkty na koncie zespołu. Jak bardzo to zwycięstwo dodaje pewności siebie trenerowi i całej drużynie?

Każda wygrana cieszy i napawa optymizmem. Ten pierwszy mecz z reguły jest jedną wielką niewiadomą. Na dzień dobry do Pelplina zawitał bardzo dobry zespół, tym bardziej obawialiśmy się jak to będzie funkcjonować. Czasu mieliśmy mało, zespół mocno się zmienił i dalej musimy pracować.

Wygrana 4:2 i 3 punkty, to bardzo dobry wynik. Jednak są zapewne rzeczy do poprawy. Zdradzi trener, w jakich aspektach trzeba jeszcze się poprawić?

Mimo że zespół w większości meczu prezentował się bardzo dobrze i realizował zadania, które sobie nakreśliliśmy, to dalej będziemy skupiać się na zadaniach czysto techniczno-taktycznych.

Piłka nożna to zespół i cała drużyna zasługuje na wielkie brawa. Czy są jednak zawodnicy, którzy według trenera pociągnęli grę do przodu lub swoją grą napędzali zespół?

Cały zespół spisał się na medal, nie chciałbym tutaj nikogo szczególnie wyróżniać. Chwała i czapki z głów dla strzelców bramek, ale ktoś musiał dograć, ktoś musiał odebrać. Cały zespół zostawił wiele zdrowia i serducha na boisku.

W drugiej połowie był trener zmuszony do dokonania zmian przez kontuzję jednego z zawodników. Jaki to zawodnik i czy będzie mógł kontynuować grę przez najbliższy czas?

Dawid Gdaniec zgłosił kontuzję kolana i musieliśmy szybko reagować. W poniedziałek będziemy wiedzieć, czy to coś poważnego, czy w następnym meczu będzie do naszej dyspozycji. Przez tę jedną absencję musieliśmy dokonać dwóch korekt w składzie, dlatego boisko też z konieczności musiał opuścić Oskar Bratdtke, ponieważ na boisku musi przebywać dwóch młodzieżowców.

Po tym spotkaniu Wierzyca Pelplin jest wiceliderem IV Ligi Pomorskiej. Do końca 1. kolejki pozostały 2 mecze, które rozegrane zostaną 08.08.2021 o godz. 17:00. Tym samym Wierzyca po pierwszym rozdaniu punktów w tabeli może zająć najniżej 4 miejsce.