SENIORZY

Najtrudniejszy mecz Wierzycy — Szczęśliwy koniec!

Najtrudniejszy mecz Wierzycy — Szczęśliwy koniec!

 

Mecz ze Spartą Sycewice rozegrany w sobotę w Pelplinie, choć wygrany nie należał do łatwych. Rywale już od samego początku spotkania narzucili ciężkie warunki gry. Ciężki mecz do utrzymania wyniku, który był od 1 minuty agresywny.

 

Minęły ledwie 4 minuty, a czujną interwencją w polu karnym popisał się Mateusz Kaczyński. Od tego momentu Wierzyca oddawał cios za ciosem w stronę bramki rywala. Jednak strzały były niecelne lub niedokładne. W 14’ Shotaro Obata został popchnięty w polu karnym. Sędzia główny spotkania nie uznał tej akcji za przewinienie i nadal na tablicy widniał bezbramkowy remis. Mecz trwał, a oba zespoły zmiennie atakowały się nawzajem. Na zakończenie pierwszej połówki z centrum pola karnego bramkę zdobył obrońca – Mateusz Kaczyński. Jak się później okazało jedyną w tym spotkaniu.

Druga połowa należała do bardzo ostrych. Choć jeszcze w pierwszej połowie strzelec bramki po starciu z zawodnikiem beniaminka rozgrywek IV Ligi doznał małego rozcięcia głowy. Mecz wyrównany, ale wygrany przez Wierzycę daje nam kolejne 3 punkty. Tym samym Wierzyca notuje 3 wygrane spotkanie w rozgrywkach (3 u siebie).

Wierzyca po tym meczu nadal utrzymuje 3 miejsce. Przed zawodnikami z Pelplina są tylko niepokonane drużyny z Gdańska – Jaguar i Gedania.