SENIORZY

KKS Kalisz – Wierzyca Decka Pelplin

KKS KALISZ – WIERZYCA DECKA PELPLIN 0:2 (0:0)

0:1  Karol Szopiński (68′)
0:2  Karol Szopiński (72′)

WIERZYCA: Górski – Dirda, Portasiński, Jaroszek, Stawikowski – Szopiński, Wieczorek (82. Bujnowski), Górka, Sosnowski (77.Gierszewski), Racki (85. Meler) – Kazubowski (64. Manuszewski).

W dniu wczorajszym nasi piłkarze udali się do Kalisza, aby rozegrać tam 29 kolejkę III ligi. Na samym wstępie trzeba wspomnieć, że nowy stadion jaki został tam wybudowany zrobił ogromne wrażenie na naszych zawodnikach co wpłynęło pozytywnie na wynik spotkania.
Wierzyca zagrała bardzo dobre spotkanie szczególnie w bloku defensywnym, gdzie przerywała ataki drużyny gospodarzy. Na pierwszą bramkę kibice musieli czekać do 72 min. Mateusz Górka wycofał piłkę do nabiegającego Karola Szopińskiego a ten pięknym strzałem w długi róg bramki pokonał bramkarza z Kalisza. Po upływie 4 min Szopiński, który jest obecnie w znakomitej formie przejął piłkę na naszej połowie, biegnąc z nią przez prawie całe boisko pokonuje po raz drugi bramkarza gospodarzy. Wierzyca tym meczem przybliżyła się do celu jaki był założony na ten sezon, czyli utrzymanie.