SENIORZY

Przygotowania Wierzycy do drugiej części sezonu – Runda wiosenna za rogiem

Przygotowania Wierzycy do drugiej części sezonu
Runda wiosenna za rogiem

Nasz klub zmagania w pierwszej połowie sezonu zakończył na 9 miejscu, zdobywając w siedemnastu meczach 24 punkty. Podopieczni trenera Michała Anslika siedem razy wygrywali, trzy razy dzielili się punktami i siedmiokrotnie musieli uznać wyższość rywala. Ostatni mecz 23 listopada wygraliśmy pewnie z Pogonią Lębork 4:1. By od marca dalej kończyć spotkania z trzypunktową zdobyczą zawodnicy i sztab szkoleniowy 20 stycznia rozpoczęli okres przygotowawczy.

Okres przygotowawczy

Początek przygotowań został poświęcony na trening siłowy. Piłkarze naszego klubu w trzech treningach pracowali nad zwiększeniem siły i wytrzymałości mięśni nóg, ale nie tylko. Nie obyło się też bez klasycznych treningów na trawie z piłką w roli głównej. Pierwszy tydzień nasz zespół zakończył sparingiem z Gedanią Gdańsk. Ten mecz wygraliśmy 4:3.

Kolejne siedem dni to 4 jednostki treningowe plus sparing. Dwukrotnie praca na siłowni i ćwiczenia w terenie. Dalej po jednym razie – sala gimnastyczna i gierka na sztucznej trawie. Podsumowaniem kolejnego tygodnia przygotowań było spotkanie z Wisłą Tczew. Mecz zakończył się remisem 2:2.

Owocny sparing z KP Starogard

W sobotę (08.02) Wierzyca Pelplin wybrała się do Starogardu Gdańskiego na mecz towarzyski. Założeniem trenera było to, aby każdy zawodnik zagrał, choć 25 minut. KP Starogard to klub z trzeciej ligi, jednak nasi zawodnicy dzielnie walczyli i swoją grą pokazywali, że mogą mierzyć się z KP na równym poziomie. Cały mecz był bardzo wyrównany. Z jednej, jak i drugiej strony pojawiało się wiele okazji, aby umieścić piłkę w bramce. W rezultacie po 90 minutach gry futbolówka tylko raz znalazła się w bramce po strzale zawodnika Starogardu.

Choć mecz przegraliśmy, to po naszej stronie nie brakowało ciekawych akcji. Stuprocentowe okazje mieli Jurczyk, Deja i Sławiński jednak ani jeden nie sfinalizował akcji zdobytą bramką. Blisko zdobycia gola był też nasz kapitan. Po oddaniu strzału na bramkę przez Łukasza Rackiego piłka odbiła się od słupka. Jak powiedział trener Michał Anslik: „Ten mecz był bardzo potrzebny. Sparing, z dużą ilością materiału do analizy. Z pewnością wyciągniemy wnioski z naszych poczynań w tym spotkaniu. Nie odpuszczamy i pracujemy dalej. Przed nami mecz z Orłem Subkowy, który odbędzie się już w piątek (14.02)”. Mecz zagraliśmy z kilkoma zmianami personalnymi. Więcej o nich już wkrótce.

Ważne daty dla kibica!

14.02.2020 godz. 19:00 mecz sparingowy z Orłem Subkowy (Tczew)
22.02-23.02 mecz sparingowy z Sokołem Zblewo
29.02 mecz sparingowy z Pomezanią Malbork (Malbork)
08.03 godz. 12:00 mecz 18. kolejki z Kaszubią Kościerzyna (Pelplin)

autor tekstu: Mateusz Reszke