SENIORZY

Kolejne 4 gole Wierzycy u siebie! Wierzyca Pelplin 4:1 Chojniczanka II Chojnice

Kolejne 4 gole Wierzycy u siebie! Wierzyca Pelplin  4:1  Chojniczanka II Chojnice

Po tygodniowej przerwie w sobotę (21.08.2021) o godz. 11:00 zawodnicy Wierzycy Pelplin podejmowali na swoim boisku piłkarzy rezerw Chojniczanki.

Pierwsza połowa pod względem sytuacji bramkowych z pewnością należała do zawodników z Chojnic. Choć to Wierzyca w dziesiątej minucie spotkania  za sprawą gola Macieja Melera wyszła na prowadzenie, to więcej klarownych sytuacji w pierwszych 45 minutach miała Chojniczanka.  Obie bramki z pierwszej połowy zdobyte były w dość dziwnych okolicznościach. W 10 minucie zamieszanie w polu karnym Chojniczanki i wspomniany wyżej Maciej Meler trafia na 1:0. Za to w 34’ meczu Marcin Trojanowski lobem pokonuje bramkarza bordowo-czarnych. Warte podkreślenia jest też to, że Chojniczanka przed zdobytym golem miała stuprocentową sytuację do strzelenia bramki. Jednak Daniel Czapiewski zachował spokój między słupkami i uratował Pelplinian przed stratą bramki.

Drugą połowę można podsumować dość krótko. Dominacja Wierzycy, zepchnięcie Chojniczanki do obrony i po raz kolejny dobre zmiany trenera Błażeja Mierzejewskiego. Do 70 minuty Wierzyca cały czas atakowała, ale nie przynosiło to korzyści w postaci bramek. Aż do 70 minuty. Wtedy to Krzysztof Iwanowski trafił na 2:1. Długo nie trzeba było czekać, bo kilka minut później gol tego samego zawodnika na 3:1 spowodował, że Chojniczanka jeszcze bardziej się otworzyła, chcąc spróbować jeszcze zagrozić Wierzycy w końcówce. Wierzyca jednak konsekwentnie grała do końca. Nie dała złapać kontaktu gościom. Na sam koniec do bramki  strzeżonej przez Sebastiana Sobolewskiego trafił Daniel Sławiński i tym samym Wierzyca pewnie wygrywa 4:1.

Bramki w meczu zdobyli:

10’ Maciej Meler  (Wierzyca)

34’ Marcin Trojanowski (Chojniczanka)

70’ Krzysztof Iwanowski  (Wierzyca)

73’ Krzysztof Iwanowski  (Wierzyca)

90’+2 Daniel Sławiński  (Wierzyca)

Kolejny mecz naszego zespołu już w sobotę! Rywalem Wierzycy będzie Jantar Ustka

28.08.2021 godz. 18:00 Jantar Ustka – Wierzyca Pelplin mecz 4. Kolejki IV Ligi Pomorskiej