SENIORZY

Wygrywamy na wyjeździe 1:2!

Kolejna wygrana naszej drużyny w lidze. Powoli wychodzimy z ciężkiej sytuacji spowodowanej passą porażek. To już druga wygrana z rzędu i co ważne pierwsza na wyjeździe w tym sezonie.

Mecz odbywał się na wyjeździe. Od samego początku to Wierzyca Pelplin doszła do głosu. Częściej atakowaliśmy i stwarzaliśmy sobie dogodne sytuacji pod bramką naszych rywali. Niestety brakowało kropki nad i. Na bramkę w pierwszej połowie próbowało strzelać kilku zawodników trenera Błażeja Mierzejewskiego. Niestety, były to strzały niecelne lub wprost w ręce bramkarza. Najbliżej strzelenia bramki byli dwaj zawodnicy Shoataro Obata posłał strzał z dalszej odległości. Strzał mocny, ale bramkarz poradził sobie z tą próbą. Druga to akcja, po której został podyktowany rzut wolny. Do wykonania tego stałego fragmentu podszedł Adrian Machol. Brakowało milimetrów, by Adrian trafił w lewy górny róg bramki.

Cały mecz obfitował w duże emocje. Głównie z uwagi na dość wyraźne błędy sędziów. W pierwszej połowie nie została nam uznana prawidłowo zdobyta bramka. Sędzia odgwizdał spalonego i gol Shotaro Obaty nie został uznany. Pierwsza połowa zakończyła się remisem 0:0.

W drugich 45’ po raz kolejny to Pelplinianie prowadzili grę, choć można było zauważyć też duże zaangażowanie zawodników Orkanu Rumia. Długo oczekiwaną bramkę dla nas strzelił w 64’ Oskar Bradtke. Niestety po 7 minutach, po naszym błędzie gospodarze wyrównali stan spotkania na 1:1. W dalszej części spotkania bardzo dobrze grał Daniel Sławiński, który wchodząc z piłką w pole karne, był niejednokrotnie faulowany. W 83’ sędzia podyktował dla nas rzut karny po faulu na Danielu Sławińskim. Nasz napastnik podszedł do jedenastki i wykorzystał ją. Dzięki temu na 7 minut do końca spotkania prowadziliśmy 1:2. W ostatnich minutach obie drużyny na zmianę atakowały. Bezskutecznie. Mecz zakończył się naszą wygraną. 3 punkty na wyjeździe spowodowały, że znów wchodzimy do górnej części tabeli. Po 10. spotkaniach zajmujemy 8 lokatę w lidze.

Kolejny mecz już w środę! Zagramy u siebie!