SENIORZY

Pierwsza przegrana u siebie w sezonie 2021/2022

Zespół Wikędu Luzino od samego początku ruszył mocno do przodu. To właśnie goście stwarzali sobie więcej sytuacji podbramkowych niż nasz zespół. Dobra gra zespołowa i wartość dodana zespołu z Luzina, czyli Rafał Siemaszko, który jeszcze nie tak dawno, bo do 2020 roku był zawodnikiem zespołu Arki Gdynia (dziś I Liga) spowodowały, że zawodnicy Wikędu byli coraz groźniejsi. Pierwszą bramkę dla Luzina strzelił Konrad Formel w 33’ meczu. Była to jedyna bramka gości w 1 połowie spotkania. Choć mieli oni o wiele więcej szans, to brawa za postawę młodego bramkarza Wierzycy Dariusza Reissa, który kilka razy w meczu wybronił swoją drużynę przed stratą bramki.  Ponownie do naszej bramki piłkarze z Luzina trafili już 3 minuty po wznowieniu gry w 2. połowie. Natomiast w 72’ Rafał Siemaszko trafiając na 0:3, ustalił wynik spotkania.

Kolejny mecz nasz zespół zagra na wyjeździe w niedzielę 03.10.2021 o godz. 14:00. Rywalem #bordowoczarnych będzie zespół Borowiaka Czersk.

Wierzyca Pelplin – Wikęd Luzino 0:3

Bramki:

33’ Konrad Formela (Wikęd)

48’ Mateusz Dąbrowski  (Wikęd)

72’ Rafał Siemaszko  (Wikęd)