SENIORZY

Przełamać passę 3 porażek z rzędu!

Po świetnym starcie w sezonie 2021/22 podopieczni trenera Błażeja Mierzejewskiego przeżywają passę porażek. W ostatnich 3 meczach, to rywale naszej drużyny okazywali się lepsi. Najpierw Arka II Gdynia u siebie pokonał nas 3:1. Potem niespodziewana przegrana u siebie z Wikędem Luzino 0:3 i wreszcie porażka w ostatnim meczu w Czersku.

Po przegranej z Borowiakiem 2:0 trener Wierzycy tak posumował ten  mecz:

Przespaliśmy pierwsze 20 minut. Borowiak w tych minutach zepchnął nas do defensywy i skutkiem tego była bramka w 18 minucie. Potem gra się wyrównała i wynik do przerwy nie uległ zmianie. Od początku drugiej połowy dążyliśmy do wyrównania. Graliśmy składniej i z pomysłem. Borowiak się cofnął i czekał na kontry. My atakowaliśmy, prowadziliśmy grę, tworzyliśmy akcję, ale brakowało wykończenia i skuteczności. Borowiak wykorzystał nasze odkrycie w obronie i z kontry strzelił a 2:0. Dalej próbowaliśmy złapać kontakt, ale niestety nie udało się.

Z pewnością na dyspozycję zawodników z Pelplina wpłynęła też absencja kilku piłkarzy i dość okrojona ławka rezerwowych.

Można by rzec, że mecz z Borowiakiem, to już historia. Tak też jest. Dlatego warto skupić się już na następnym rywalu naszej drużyny. Klub, z którym spotkamy się w sobotę na naszym terenie, to zespół, który w tym sezonie jak na razie zgarnia pełną pulę punktów lub oddaje ją w całości swoim rywalom. Na 9 spotkań 4 wygrali i 5 przegrali. Mowa tu o Pogoni Lębork, którą bardzo dobrze znamy.

 

Jak w ostatnich latach wyglądały pojedynki bordowo – czarnych z zawodnikami z Lęborka?

08.08.2020 POGOŃ Lębork – WIERZYCA Pelplin 2:2

23.11.2019 WIERZYCA Pelplin – POGOŃ LĘBORK 4:1

 

Takie wyniki napawają optymizmem. Szczególnie gdy spojrzymy na wynik z listopada 2019 roku.

Czy w sobotę będzie równie radośnie w naszej szatni, jak po Wygranej 4:1 w 2019?

 

Przekonaj się drogi kibicu i przyjdź na mecz!

SOBOTA, 09.10.2021 GODZ. 15:00

WIERZYCA DECKA Pelplin – POGOŃ Lębork