SENIORZY

Jarosław Kotas trenerem KS Wierzycy Decka Pelplin

Jarosław Kotas trenerem KS Wierzycy Decka Pelplin
61 letni szkoleniowiec pochodzący ze Starogardu Gdańskiego porozumiał się z Prezesem Wierzycy  Mariuszem Paluchowskim i od rundy wiosennej poprowadzi IV ligową Wierzycę Pelplin.
Jarosław Kotas jako zawodnik swoją przygodę z piłką ,zaczynał w rodzinnym Starogardzie Gdańskim w nieistniejącym już dziś klubie Włókniarza Starogard. Reprezentował również barwy Wierzycy Starogard Gdański, Wisły Tczew, Zawiszy Bydgoszcz, Bałtyku Gdynia , Arki Gdynia a także kilku niemieckich klubów między innymi FC Schalke 04.
Jarosław Kotas ma również nie mniej bogatą karierę trenerską,  prowadził takie kluby jak Aluminium Konin, Arka Gdynia, Pogoń Lębork,Kaszuby Połchowo,Cartusię Kartuzy, Orkana Rumię Gryf Wejherowo, Sokoła Ostródę . Zasiadał również na ławce trenerskiej w najwyższej klasie rozgrywkowej jako II trener Widzewa Łódz.
Bez wątpienia jest to trener z tak zwanym „charakterem” , charyzmatyczny , zaangażowany w to co robi, wymagający zarówno od siebie ale przede wszystkim od zawodników których prowadzi. Jak twierdzi , nie lubi udawania i robienia czegoś na „pół gwizdka” , swoim zawodnikom często tłumaczy że albo angażujesz się na maksa i dajesz z siebie wszystko na boisku, albo zostań w domu.
Bardzo liczymy na to że trener  Kotas, wkomponuje się w zmiany zachodzące w Naszym klubie i poprowadzi drużynę do osiągnięcia celu jakim jest utrzymanie Wierzycy w IV lidze.